OXTAR pracka PU white

Výpredaj

Značka: TCX / Produkty od TCX

Cena s DPH: 3,80 

Cena bez DPH: 3,14 

Potřebuješ poradit?
Přeměříme s tebou velikosti a uděláme cenu na míru.

Volej každý den od 9 - 21h

 • cena je uvedená za kus
 • pracka pre topánky Oxtar
 • biela

Môžeme Vám poradiť?

Pokiaľ ste nenašli všetky informácie v popise produktu, neváhajte nás kontaktovať. Radi Vám pomôžeme s výberom.

Firma TCX ® je na špičkovej úrovni v bezpečnosti pre motocyklistov, kedy v priebehu rokov ladila a následne patentovala svoje účinné funkčné systémy v snahe o extrémnu ochranu v kombinácií s maximálnym pohodlím. Boli prví, ktorí uviedli na trh topánky pre motocyklistov s osvedčením podľa predpisu EN13634.

Tvrdo pracovali na ponukách nových kolekcií, ktoré sú v súlade s novými normami pre vyššiu bezpečnosť. Dnes je firma v pozícií, kedy zaručuje CE certifikovanú obuv pre všetky použitia: na cestu, na off-road pretekanie, s využitím na turistiku a dokonca aj obuv určenú pre mestské a odpočinkové použitie, ako sú dnes zavedené TCX® rady tenisiek. 

POSLANIE

Obetavosť a súlad s hodnotami technológie a inovácie viedli k tomu, že sa firma rozvíja, rozrastá a každý deň si získava dôveru svojich klientov. Toto je cesta, od ktorej sa nechcú odchýliť. V súčasnej dobe ponúka najviac kompletný sortiment topánok na trhu: od obuvi na cestné závody, cez off-road obuv, turistické boty a všetky druhy voľnočasovej obuvi, vrátane niektorých modelov určených predovšetkým pre ženy.

Všetka obuv má exkluzívne bezpečnostné riešenie, ktoré vždy predstavovalo hlavný rys a srdečné poslanie firmy. Každý model, ktorý dodávajú na trh, bol a je vyvíjaný s najmodernejšími poznatkami použitých materiálov, bezpečnostných prvkov a vyhlladávanie najlepšej funkčnosti pre široké spektrum použitia. Všetky modely sú vždy testované tými najlepšími športovcami v najextrémneších podmienkach a to v každej fázi tvorby produktu, od vývoja modelu so zavedením nových ochranných systémov, po pohodlnosť a komfortnosť, na používanie koncovým zákazníkom. Presne podľa vyššie uvedených zásad táto veľká TCX® rodina funguje, vytvára obuv nielen pre zákazníkov s vášňou pre motocykly, pre majstrov v motocyklových závodoch, ale aj pre svojich fandiacich fanúšikov.  

 

POUŽITÉ TECHNOLÓGIE

T.C.S.® Torsion Control Systém CARBON TECH

Torzní Control System® umožňuje bočný a pozdĺžny pohyb členku v rámci svojich fyziologických medzí a zabraňuje nadmernému krúteniu a riziku zlomenín kĺbu. CARBON TECH Torsion Control System® je evolúciou T.C.S.® systému v zavedení uhlíkových vlákien. Hlavnými výhodami sú zníženie celkovej hmotnosti boty, vyššia mechanická kontrola členku a nohy a lepšia odolnosť v prípade nárazu. Nový horný spojovací kĺb tiež zlepšuje pružnosť topánok, zvyšuje ochranu píšťaly a lýtka a zaisťuje presnejšie ovládanie pozdĺžneho a priečneho pohybu členka. 

kloubní systém boty

M.C.S.® Metatarsal Control System

Metatarsal Control System® má polyuretanovú štruktúru s flexiou v oblasti nártu, ktorá prilieha plnšie k nohe a poskytuje voľnosť pohybu potrebného pre jazdu, pri súčasnom zaistení maximálnej ochrany v prípade nehody. Systém je navrhnutý tak, aby pri ovládaní nártu pohybom smerom hore a dole, s dvomi polohami, nedošlo k poškodeniu kĺbu. Koncept bezpečnosti je ďalej zdôraznený vnútornou štruktúrou polyuretanu pripojeného k systému M.C.S.® na pokrytie bočnej strany nohy, ktorý ponúka maximálnu ochranu v prípade nárazu.

M.C.S.

Precise Air Fit System

Prostredníctvom tohto nastavovacieho systému TCX® strediská pre výskum a vývoj sa našlo perfektné rešenie na poskytnutie vynikajúceho pohodlia pre všetkých jazdcov, pretože tento systém je schopný prispôsobiť sa akémukoľvek tvaru chodidla. Systém zahrňuje vzduchovú komoru vyrobenú z antibakteriálneho, antialergického polyuretanu, ktorý umožňuje meniť objem pomocou čerpadla vloženého v hornej časti topánky. Vzduchová komora je rozdelená do oblastí o rozdielnych hrúbkach, ich cieľom je sledovať tvar nártu a nohy v najlepšom možnom spôsobe nafúknutia. Preto je možné použitím tohto čerpadla postupne nafukovať vzduchové komory na nastavovanie tlaku na nohe a teda optimalizáciu nosenia. A konečne, mozadzný a oceľový vzduchovú ventil umožňuje jemné nastavenie a plnú defláciu vzduchovej komory, aby bolo jednoduchšie vytiahnuť nohu z boty.

čerpadlo

čerpadl.

GORE-TEX®Membrane

Tento jemný materiál má dôležité funkcie, ako sú dlhodobé izolačné vlastnosti, vynikajúca odolnosť voči najextrémnejším teplotám a vysokú odolnosť voči opotrebeniu. Špeciálna mikroporézna štruktúra textílie GORE-TEX® z expandovaného PTFE obsahuje asi 1400 miliónov mikroskopických pórov na štvorcový centimeter. Tieto póry sú približne 20 000 krát menšie ako kvapka vody, ale 700 krát väčšie než molekuly vodnej pary. Takže aj keď voda môže preniknúť do GORE-TEX® membrány v kvapalnej forme, môže sa ľahko odpariť. To má za následok úplne vodotesnú bariéru, ktorá znamená, že topánky môžu byť použité vo všetkých klimatických podmienkach, zaručujúci maximálne pohodlie a optimálnu priedušnosť. 

GORE-TEX Extended Comfort obuv

 • Trvalá nepromokavosť a priedušnosť
 • Optimalizovaný komfort v prostredí pre mierne a teplejšie podmienky
 • Pri vyšších úrovniach činnosti
 • Non-izolačné vlastnosti pre najmenšie udržanie tepla

GORE-TEX® Performance Comfort

 • Trvalá nepromokavosť a priedušnosť
 • Optimalizovaný komfort pre klímu za miernych podmienok
 • Stredne izolačné vlastnosti pre udržanie tepla

goretex

goretex1

C.F.S. - Comfort Fit System

Comfort Fit System, vyvinutý v priebehu rokov TCX® znalosťou, bol vždy jednou zo silných stránok v turistických topánkach. Táto špeciálna a prakticky úplne ručná metóda umožňuje topánky, ktoré majú byť v tvare nohy, presne reprodukovať anatómiu chodidla, čo je vo výsledku mimoriadne pohodlné a ideálne riešenie pre dlhodobé používanie topánok v rôznych situáciách.

comfort

W.F.C. - Woman Fitting Concept

Tvar rozsahu TCX® lady bol navrhnutý tak, aby dokonale odpovedal anatómií ženského chodidla, ktoré je štrukturálne od mužského chodidla, hlavne v oblasti priehlavku, kde je tenší a výraznejší plochou priehlavku a všeobecne menší pätou.

ženy

Airtech Technology

Táto exkluzívna technológia bola vyvinutá v sekcii TCX R&D pre motocyklistov pri používaní v najteplejších obdobiach. Spojuje v sebe vysoko priedušný vrch vyrobený z oteruvzdornej Cordura® tkaniny s vrstvou plsti a GORE-TEX Extended Comfort Footwear membránou. Ponúka tak vyšší stupeň priedušnosti a absolútnej vodotesnosti.

voděod.

H.P.F.S. - Hight Performance Fitting System

 • Obojstranné zapínanie na zips umožňuje široké otváranie topánky a jednoduchší krok;
 • Zadný suchý zips pre lepšie prispôsobenie širších lýtok;
 • Vnútorná horná časť je vybavená polstrovaným golierom a zadným jazykom pre zaistenei dokonalého pohodlia. Široký priestor pre vnútorné umiestnenie nohavíc.

hpsf

D.F.C. - Double Flex Control System

Nový Double Flex Control System je vybavený kĺbom v oblasti členka s cieľom zlepšiť vpredu a vzadu flexibilitu nohy. Tento systém je pripevnený k topánke dvoma bočnými šroubami skrytými v úrovni členka. Táto špeciálna konštrukcia umožňuje prednú flexibilitu až 18 stupňov a vďaka dvom výstupkom, ktoré kĺžu vo vnútri špecializovaných vreciek, umožňuje zadnú flexibilitu ať o 15 stupňov, čím sa zabráni zbytočnému nadmernému rozšíreniu a noha jazdca je tak lepšie chránená pred poranením 

flexe

 

CERTIFIKACE

Firma TCX ® je na špičkové úrovni v bezpečnosti pro motocyklisty, kdy v průběhu let ladila a následně patentovala své účinné funkční systémy ve snaze o extrémní ochranu v kombinaci s maximálním pohodlím. Byli první, kteří uvedli na trh boty pro motocyklisty s osvědčením podle předpisu EN13634.
Tvrdě pracovali na nabídkách nových kolekcí, které jsou v souladu s novými normami pro vyšší bezpečnost. Dnes je firma v pozici, kdy zaručuje CE certifikovanou obuv pro všechna použití: na silnici, na off-road závodění, s využitím pro turistiku a dokonce i obuv určenou pro městské a odpočinkové použití, jako jsou nyní  zavedené řady TCX ® tenisky.

POSLÁNÍ

Obětavost a soulad s hodnotami technologie a inovace vedly k tomu, že se firma rozvíjí, rozrůstá a každý den si získává důvěru svých klientů. Toto je cesta, od které se nechtějí odchýlit. V současné době nabízí nejvíce kompletní sortiment bot na trhu: od obuvi pro silniční závody, pro off-road obuv, turistické boty a všechny druhy volnočasové obuvi, včetně některých modelů určených především pro ženy.
Všechna obuv má exkluzivní bezpečnostní řešení, které vždy představovalo hlavní rys a srdeční poslání firmy. Každý model, který dodávají na trh, byl a je vyvíjen s nejmodernějšími poznatky použitých materiálů, bezpečnostních prvků a vyhledání nejlepší funkčnosti pro široké spektrum použití. Všechny modely jsou vždy testovány těmi nejlepšími sportovci v nejextrémnějších podmínkách a to v každé fázi tvorby produktu, od vývoje modelu se zavedením nových ochranných systémů, po pohodlnost a konformnost, pro používání koncovým zákazníkem. Přesně podle výše uvedených zásad tato velká TCX® rodina funguje, vytváří obuv nejen pro zákazníky s vášní pro motocykly, pro mistry v motocyklových závodech, ale i pro své fandící fanoušky.

POUŽITÉ TECHNOLOGIE

T.C.S.® Torsion Control Systém CARBON TECH

Torzní Control System® umožňuje boční a podélný pohyb kotníku v rámci svých fyziologických mezí a zabraňuje nadměrnému kroucení a riziku zlomenin kloubu. CARBON TECH Torsion Control System® je evolucí T.C.S.® systému v  zavedení uhlíkových vláken. Hlavními výhodami jsou snížení celkové hmotnosti boty, vyšší mechanická kontrola kotníku a nohy a lepší odolnost v případě nárazu. Nový horní spojovací kloub také zlepšuje pružnost bot, zvyšuje ochranu bérce a lýtka a zajišťuje přesnější ovládání podélného a příčného pohybu kotníku.

kloubní systém boty

M.C.S.® Metatarsal Control System

Metatarsal Control System® má polyuretanovou strukturu s flexí v oblasti nártu, která přiléhá plněji k noze a poskytuje volnost pohybu potřebného pro jízdu, při současném zajištění maximální ochrany v případě nehody. Systém je navržen tak, aby při ovládání nártu pohybem směrem nahoru a dolů, se dvěma polohami, nedošlo k poškození kloubů. 
Koncept bezpečnosti je dále zdůrazněn vnitřní strukturou polyuretanu připojeného k systému M.C.S.® na pokrytí boční strany nohy, který nabízí maximální ochranu v případě nárazu.

M.C.S.

Precise Air Fit System

Prostřednictvím tohoto nastavovacího systému TCX® střediska pro výzkum a vývoj se našlo perfektní řešení pro poskytnutí vynikajícího pohodlí pro všechny jezdce, protože tento systém je schopen přizpůsobit se jakémukoli tvaru chodidla. Systém zahrnuje vzduchovou komoru vyrobenou z antibakteriálního, antialergického polyuretanu, který umožňuje měnit objem pomocí čerpadla vloženého v horní části boty. Vzduchová komora je rozdělena do oblastí o rozdílných tloušťkách, jejichž cílem je sledovat tvar nártu a nohy v nejlepším možném způsobu nafouknutí. Proto použití tohoto čerpadla je možné postupně nafukovat vzduchové komory, pro nastavování tlaku na noze a proto optimalizaci nošení. A konečně, mosazný a ocelový vzduchový ventil umožňuje jemné nastavení a plnou deflaci vzduchové komory, aby bylo jednodušší vytáhnout nohu z boty.

čerpadlo

čerpadl.

GORE-TEX®Membrane

Tento jemný materiál má důležité funkce, jako je dlouhodobé izolační vlastnosti, vynikající odolnost vůči nejextrémnějším teplotám a vysokou odolností vůči opotřebení. Speciální mikroporézní struktura textilie GORE-TEX ® z expandovaného PTFE obsahuje asi 1400 milionů mikroskopických pórů na čtvereční centimetr. Tyto póry jsou přibližně 20.000 krát menší než kapka vody, ale 700 krát větší než molekuly vodní páry. Takže i když voda nemůže proniknout do GORE-TEX® membrány v kapalné formě, může se snadno odpařit. To má za následek  zcela vodotěsnou bariéru, která znamená, že boty můžou být použity ve všech klimatických podmínkách, zaručující maximální pohodlí a optimální prodyšnost.

GORE-TEX Extended Comfort obuv

 • Trvalá nepromokavost a prodyšnost
 • Optimalizovaný komfort v prostředí pro mírné a teplejší podmínky
 • Při vyšších úrovních činnosti
 • Non-izolační vlastnosti pro nejmenší udržení tepla

GORE-TEX® Performance Comfort

 • Trvalá nepromokavost a prodyšnost
 • Optimalizovaný komfort pro klima za mírných podmínek
 • Středně izolační vlastnosti pro udržení tepla

goretex

goretex1

C.F.S. - Comfort Fit System

Comfort Fit System, vyvinutý v průběhu let TCX® znalostí, byl vždy jednou ze silných stránek v turistických botech. Tato speciální a prakticky úplně ruční metoda umožňuje boty, které mají být ve tvaru nohy, přesně reprodukovat anatomii chodidla, což je ve výsledku mimořádně pohodlné a ideální řešení pro dlouhodobé používání bot v různých situacích.

comfort

W.F.C. - Woman Fitting Concept

Tvar rozsahu TCX® lady byl navržen tak, aby dokonale odpovídal anatomii ženského chodidla, které je strukturálně odlišné od mužského chodidla, zejména v oblasti nártu, kde je tenčí s výraznější plochou nártu a obecně menší patou.

ženy

Airtech Technology

Tato exkluzivní technologie byla vyvinuta sekcí TCX R&D pro motocyklisty při používání v nejteplejších obdobích. Spojuje v sobě vysoce prodyšný svršek vyroben z otěruvzdorné Cordurou® tkaniny s vrstvou plsti a GORE-TEX Extended Comfort Footwear membránou. Nabízí tak vyšší stupeň prodyšnosti a absolutní vodotěsnosti.

voděod.

H.P.F.S. - Hight Performance Fitting System

 • Oboustranné zapínání na zip umožňuje široké otevírání boty a snazší krok;
 • Zadní suchý zip pro lepší přizpůsobení širších lýtek;
 • Vnitřní horní část je vybavena polstrovaným límcem a zadním jazykem pro zajištění dokonalého pohodlí. Široký prostor pro vnitřní umístění kalhot.

hpsf

D.F.C. - Double Flex Control System

Nový Double Flex Control System je vybaven PU kloubem v oblasti kotníku s cílem zlepšit vpředu a vzadu flexibilitu nohy. Tento systém je připevněn k botě dvěma bočními šrouby skrytých na úrovni kotníku. Tato speciální konstrukce umožňuje přední flexibilitu až 18 stupňů a díky dvěma výstupkům, které kloužou uvnitř specializovaných kapes, umožňuje zadní flexibilitu až o 15 stupňů, čímž se zabrání zbytečnému  nadměrnému rozšíření a  noha jezdců je tak lépe chráněna od poranění.

flexe

 

Z rovnakej kategórie

Novinky na e-mail

Chcete dostávať aktuálne informácie o zľavách, akciach a výhodach na Váš e-mail? Stačí len vyplniť svoj e-mail.

Kontakty

Telefon: +420 725 917 903
E-mail: eshop@bonmoto.sk

Otváracia doba
Po-Pá: 9:00 - 18:00
So: 9:00 - 14:00

Aby sme Vám mohli web lepšie prispôsobiť, ukladáme súbory cookies. Používaním webu s tým súhlasíte. Potrebujem viac informácií.
`